Arhiv novic

Četrtek, 18. februar 2010, Whistler, Kanada

Petra Majdič kljub hudi poškodbi osvojila bron

Petra Majdič je kljub hudi poškodbi Sloveniji na šprintu v klasični tehniki v Whistlerju pritekla bronasto olimpijsko medaljo. 30-letnica je imela veliko smole na ogrevanju, saj je na enem izmed ovinkov na ledeni plošči padla s proge v globok, nezavarovan jarek. Pri tem se je poškodovala, kvalifikacijski nastop v bolečinah opravila kot zadnja in zasedla 19. mesto.

Po poškodbi so jo z reševalnim vozilom prepeljali v bolnišnico, kjer so prve preiskave pokazale, da so vse kosti cele. Zato se je zmagovalka 30. tekem svetovnega pokala z neverjetno voljo podala v finalne boje, kjer je s svojimi predstavami presenetila vse. Z izjemno hudimi bolečinami je morala v velikem finalu priznati premoč zgolj novi olimpijski prvakinji Norvežanki Marit Bjoergen ter drugouvrščeni Poljakinja Justyni Kowalczyk.

Za dobitnico brona, osvojenega s hudimi mukami in bolečinami, so olimpijske igre končane. Po ponovnem pregledu pri zdravniku se je namreč izkazalo, da je poškodba prehuda, saj ima Petra zlomljena štiri rebra in pnevmotoraks, kar pomeni, da se ji je zrak nabiral v prsnem košu, zaradi česar so ji v medrebrni prostor vstavili cevko.

V finalnih bojih pa sta bili tudi Vesna Fabjan in Katja Višnar. Po dobrih nastopih v kvalifikacijah sta nastop na šprintu končali v četrtfinalu. Višnarjeva je zasedla 16., Fabjanova pa 23. mesto.